طراحی وب سایت

طراحی وب سایت شرکتی

طراحی وب سایت شرکتی

طراحی وب سایت شرکتی

طراحی وب سایت شرکتی در این مقاله ما می خواهیم افزونه هایی را به شما معرفی کنیم که بتوانید با این افزونه ها یک وب سایت شرکتی طراحی نماتیید . در ابتدا باید تعریفی در مورد وب سایت شرکتی برای شما ارائه بدهیم.

تعریف وب سایت شرکتی

در دنیای امروزی که تکنولوژی پیشرفت کرده است و روز به روز انسانها برای بر طرف کردن نیاز های خود در اولین قدم با جستجو در اینترنت می خواهد جواب سوال خود در اینترنت پیدا کند همانگونه که برای تمامی شما پیش آمده است ما چیزی را که نیاز داریم ابتدا در اینترنت و وب سایت های موجود به دنبال آن می گردیم به همین دلیل اگر فردی بخواهد شغل خود و یا کاری که انجام می دهد را برای دیگران معرفی کند بهترین روش طراحی وب سایت شرکتی می باشد .

در یک وب سایت شرکتی مدیر شرکت می خواهد فعالیت ویا چیزی را که تولید می کند را معرفی می کند در این گونه از وب سایت ها ما یک صفحه اصلی داریم که منشخصات آن شرکت در آن قرار گرفته است ، نوع فعالیت آن شرکت ، آدرس و شماره تماس برای اینکه ما بخواهیم با مدیریت تماس بگیریم.

در عصر دیجیتال طراحی وب سایت و حضور آنلاین یک کسب و کار تازه می تواند به اندازه یک ویترین مغازه که هزینه بسیار زیادی را در بر دارد مهم باشد زیرا در حال حاضر بیشتر مردم در گوگل و یا یاهو و … به دنبال نیازمندی های خود می گردد و بعد به صورت فیزیکی در سطح شهر برای خرید اقدام می کنند.

بهترین وب سایت های شرکتی چه ویژگی دارند

 • یک هدف مشخص : در ابتدا باید آن شرکت هدف اصلی خود را از طراحی وب سایت مشخص کند که به دلیل آن وب سایت را طراحی کرده است باید به گونه این مشخص کنید که هنگامی که بازیدد کننده وارد وارد وب سایت شما می شود در نگاه اول جذب وب سایت طراحی شده بشود .
 • دامنه مرتبط : برای هر شغلی شما باید دامنه مرتبط با آن را انتخاب کنید که آن می تواند نا شرکت شما باشد ، نام شما باشد و یا مرتبط با فعالیت شما این دامنه انتخاب شود هر قدر ساده تر باشد زیباتر و بهتر است و در قدم های اتی سئو وب سایت به خوبی انجام شود.
 • برند سازی : بهترین روش برای معرفی خود به بازدید کننده وب سایت برند سازی می باشد یعنی مانند شرکت های بزرگ مانند ال جی ، سامسونگ ، اپل و .. باید رفتار کرد تا با شنیدن نام برند شما بازید کنند متوجه شود که شما در چه زمینه ای فعالیت می کنید و به شما اعتبار می بخشد.
 • ریسپانسیو بودن :امروزه ابزارهای مختلفی برای پیماش وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد مانند تبلت ، موبایل ، کامپیوتر و … شما باید طراحی وب سایت شرکتی را به گونه ای انجام بدهید که بر روی تمامی این ابزار ها به خوبی نمایش داده شود . موتور های جستجو وب سایت ها را به گونهای رتبه بندی می کند که اگر وب سایت شما با تمام این ابزار ها به خوبی عمل کند مطمئنا رتبه بالاتری ار به خود اختصاص می دهند.
 • تماس با ما : شما برای طراحی وب سایت باید گونه ای عمل کنید که بازدید کننده به راحتی بتوان شماره تماس و آدرس محل شرکت شما را پیدا کند تا در صورت نیاز به راحتی با شما تماس حاصل بفرماید.
 • تبلیغات جذب کننده : شما بایید از کلمات تبلیغاتی خاص استفاده کنید که بازید کننده ترقیب شود که هر چه زودتر با شما تماس بگیرد کلماتی مانند فروش ویژه ، تخفیف ویژه ،مشاور رایگان ، به مدت محدود و … که بازدید کننده با خود این فکر را انجام بدهد در صورتی که هر چه زودتر با تماس نگیرد موقعتت خوبی را از دست خواهد داد.
 • محتوای جذاب : شما باید از عکسا و محتوای جذاب استفاده کنید تا بازدید کننده از دیدن وب سایت شما لذت ببرد از رنگها جذب کنند که در مقاله روانشناسی رنگ و طراحی وب سایت در همین وب سایت به آن پرداخته ایم.
 • ثبت نظرات مشتری : برای اینکه بتوانید بر روی بازدید کنند تاثیر مثبت بگذارید از نظرات مشریان که کار شما را تحسین کرده اند استفاده کنید و وب سایت شما جذب کننده باشد.
 • سئو وب سایت : یکی از مهتمترین عامل ها برای رتبه گیری وب سایت شما استفاده از سئو وب سایت و معرفی وب سایت شما به موتور های جستجو می باشد دقت کنید در صورتی که تمام نکته های بالا را به درستی بر روی وب سایت خود اعمال کرده باشد اما وب سایت خود را به موتور های جستجو معرفی نکرده باشد و در طراحی وب سایت از سئو استفاده نکرده باشید بسیار کار اشتباهی می باشد . یکی از مهمترین عامل های رتبه گیری وب سایت شما استفاده ار افزونه های سئو می باشد. که می توانید از مقاله چگونه در وب سایت ها سئو انجام دهیم می توانید به مقاله ای که برای این موضوع این وب سایت قرار داده ایم استفاده کنید

پیش نیاز طراحی وب سایت شرکتی

در ابتدا باید مشخص کنید از چه سیستمی برای طراحی وب سایت شرکتی می خواهید اسفاده کنید وردپرس ، جوملا، ای اس پی دات نت ، HTML , … ما فرض را بر این می گیریم که شما وردپرس را نتخاب کرده اید و افزونه های مورد نیاز برای طراحی وب سایت شرکتی را برای شما به اختصار توضیح خواهیم داد و در مقاله های دیگر به صورت تخصصی آن افزونه را شرح می دهیم در این مقاله فقط به معرفی این افزونه ها می پردازم.

نصب ورد پرس برای طراحی وب سایت

ابتدا ورد پرس را دانلود می کنیم و آن را نصب می کنیم در مقاله دیگر به آن می پردازم هنگامی که ورد پرس نصب می شود چند قالب پیش فرض در اختیار قشما قرار داده می شود یکی از آنها انتخاب کرده و افزونه هایی که به شما معرفی می کنم را بر روی ورد پرس نصب کنید.طراحی وب سایت شرکتی

افزونه اسلایدر رولوشن در طراحی وب سایت شرکتی

یکی از قدرتمند ترین افزونه های موجود برای طراحی اسلایدر را می توان این افزونه معرفی کرد که شما می توانید با این افزنه اسلایدر های پویا را طراحی نموده و بر روی هدر وب سایت خود قرار بدهید اسلایدر یکی از مهمترین افزونه هایی است که شما می توانید از این افزونه برای معرفی سایت خود استفاده کنید چنیدین اسلایدر را می توان از افزونه استفاده کرد تا شما بتوانید به صورت مختصر فعالیت های خود را نمایش بدهید و در ادامه طراحی وب سایت شرکتی به صورت اجمالی از آن ها استفاده کنید.

این افزونه تقریبا مانند نرم افزا فتوشاپ می باشد که می توانید از لایه های مختلف عکس ، تکس و gif پشتیبانی می کند که به راحی با استفاده از آن می توانید اسلایدر مختص به خودتان را طراحی کنید.

در یک مقاله دیگر به صورت تخصصی این افزونه را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید اسلایدر مورد نظر را با این افزونه ذبسازید.

اسلایدر رولوشن
اسلایدر رولوشن

افزنه پرایم اسلایدر

این افزونه یک افزونه ساخت اسلایدر می باشد که به صورت دراگ اند دراپ کار می کند یعنی اگر بخواهیم یک ابزاریدر آن استفاده کنیم ابتدا آن را انتخاب کرده ور دراپ می کنیم یکی از ویژگی ای بسیار زیبای این افزونه سازگاری آن با افزونه المنتور می باشد. و قبلیت چند زبانه ای را نیر دارا می باشد

استفاده از صفحه ساز در طراحی وب سایت شرکتی

 • صفحه ساز المنتور : یکی از افزونه های قدرتمند برای ساخت قسمتهای مختلف بر روی وب سایت خود می باشد که این افزونه ابزا های مختلفی را برای طراحی وب سایت شرکتی در اختیار شما قرار می دهد مانند اسلایدر تبلیغاتی ، متن و عکس ، عکس ، متن ، نقشه و غیره به برخی از ابزار های این صفحه ساز در مقاله طراحی وب سایت با المنتور استفاده کرده ایم شما می توانید با استفاده از المنتور پرو از ابزار های قدرتمندی که این صفحه ساز در اختیار شما قرار داده است اسفاده نمایید.طراحی وب سایت شرکتی
 • ویژوال کامپوزر : یکی از ابزار های قدرتمند صفحه سار افزونه ویژوال کامپوزر می باشد که ابزراهای بسیار مفیدی در اختیار شما قرار می دهد که هر فقط شما کافی است بر روی ابزار مورد نظر کلیک نماید تا آن ابزار بر روی وب سایت شما بار گذاری شود در مقالات بعدی با این صفحه ساز زیبا نیز آشنا می شویم.
 • ابزار های ورد پرس : ورد پرس نیز به صورت پیش فرض ابزار هایی را در اختیار شما قرار داده که می توانید به صورت رایگان از این ابزار ها استفاده کنید و یک طراحی وب سایت شرکتی عالی را با ابزار های آن به وجود بیاورید اما مقداری استفاده از این ابزارها دشوار است ولی به هر حال می توانید از ابزارهای وردپرس کمک بگیرید و طرح پایه ای را برای سایت خود به دست بیاورید

نکته مهم کار با افزونه های صفحه ساز برای طراحی وب سایت شرکتی

شما با استفاده از این افزونه های صفحه ساز به راحتی می توانید یک وب سایت کامل را طراحی نمایید اما برخی دیگر افزونه ها را نیز به شما معرفی می کنم تا با این افزونه ها نیز آشنا بشوید.

افزونه ساخت جدول TablePress طراحی وب سایت شرکتی

بعضی اوقات نیاز است شما یک جدول را در صفحه خود بار گزاری کنید و داخل هر سطر و ستون اطلاعاتی را قرار بدهید که این افزونه برای طراحی وب سایت شرکتیهای دارای جدول بسیار کاربردی است این امکان را برای شما مهیا می کند و به راحتی با وارد کردن تعداد سطر و ستون جدول را می سازید و اطلاعات را درون آن قرار می دهیم.

افزونه تماس با ما در طراحی وب سایت شرکتی

یکی از مهمترین و کارا آمد ترین افزانه ها برای طراحی فرم تماس افزونه فرم تماس است که شما می توانید با قرار دادن تلفن تماس ، آدرس ، ایمیل و هر گونه راههای ارتباطی درون این فرم بازدید کننده را راهنمایی کنید تا با شما تماس بگیرد.

استفاده از طرح های Gif در طراحی وب سایت شرکتی

برای اینکه شما بتوانید وب سایت خود را زیبا تر کنید که بازدید کنند تمام اطلاعاتی که در سایت شما وجود دارد را مطالعه کند استفاده از طرحهای GIF می باشد که نرم افرهای مختلفی برای این کار در اختیار طراحان وب سایت قرار دارد که یکی از بهترین این نرم افزار SWiSH Max می باشد که این نرم افزار در عین سادگی امکانات بسیاری را با افکت های تعریف شده خود در اختیار شما قرا می دهد تا در طراحی وب سایت از آنها بدن نیاز داشتن حتی یک خط کد نویسی طرحهای بسیار زیبایی را خلق کنید.

از این نرم افزار شما می توانید بنر های تبلغاتی بسیار زیبایی را طراحی نموده و بازدید کنندگان ترقیب کنید که تبلیغات خود را به شما بدهند در یک مقاله ای دیگر به اینم نرم افزار می پردازیم.چ

نرم افزار طراحی وب سایت شرکتی
نرم افزار طراحی وب سایت شرکتی

افزونه WP Rocket در طراحی وب سایت

این افزونه به ما کمک می کند که سرعت لود وب سایت خود را بالا ببریم زیرا اگر سرعت لود وب سایت پتیین باشد بازدید کننده از دیدن وب سایت منصرف می شود و به دنبال یک وب سایت دیگر که همان کار شما را انجام می دهد می رود.

۴. All In One WP Security & Firewall

AIOS یک افزونۀ امنیتی است که امکانات کافی و خوبی را در نسخهٔ رایگان ارائه می‌کند. این افزونه وب‌سایت شما را از حملات بی‌رحمانۀ ربات‌ها محافظت می‌کند. این پلاگین برای برقراری امنیت کامل در سایت بسیار مناسب است.

مثلاً با استفاده از آن می‌توانید از پایگاه داده و حساب‌های کاربران محافظت کنید.

مزیت‌های مهم All In One WP Security & Firewall:

 • در دسترس بودن نسخۀ فارسی؛
 • امنیت لاگین کاربران در وب‌سایت؛
 • امنیت دیتابیس؛
 • مدیریت کامنت‌های اسپم‌شده؛
 • امکان جلوگیری از کپی متن؛
 • حفظ حریم خصوصی در سرور.
 • طراحی وب سایت شرکتی

از امکانات نسخهٔ پولی هم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه ابزارهای امنیتی اضافی؛
 • امکان مسدودکردن کشورها؛
 • مسدودکردن خطای 404؛
 • ارائه پشتیبانی 24 ساعته به خریداران.

افزونه های بهینه سازی سایت سئو سایت

 • Yoast SEO
 • Rank Math

طراحی وب سایت شرکتی هر دوی این افزونه ها به شما کمک می کند تا بتوانید وب سایت خود را سئو کنید و از راهنمایی های این نرم افزار ها استفاده کنید تا بتوانید مطالب وب سایت خود را به درستس و بر اساس قوانین تعریف شده در موتور های جستجو طراحی کنید که ما در مقاله های بعدی این افزونه ها را بررسی می کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *