طراحی وب سایت

چگونه بر روی وب سایت های استاتیک سئو وب سایت انجام دهیم

سئو وب سایت

سئو وب سایت های استاتیک

سئو وب سایت همانطور که در مقاله نرم افزار های طراحی وب سایت در مورد طراحی وب سایت استاتیک توضیح دادیم در این نوع از وب سایت ها باید به برنامه نویسی با زبانهای مختلف آشنایی کامل داشته باشد برای اینکه بر روی این وب سایت سئو انجام بدهیم نمی توانیم از افزونه های سئو سایت استفاده کنیم در طراحی وب سایت های استاتیک باید از متا تگ ها استفاده کنیم .

به همین دلیل به چندین تگ در این مقاله بررسی می شود تا سئو وب سایت های استاتیک را بتوانیم انجام بدهیم. این کدها محتوای صفحه وب را به موتور های جستجو معرفی می کند.این تگ ها در دو قسمت از وب سایت استفاده می شود در قسمت HEAD و در قسمت BODY تک هایی که در قسمت هدر قرار می گیرد هنگامی که وب سایت باز می شود برای کار بر قابل رویت نمی باشد.

سئو وب سایت و تگ های مربوط به هدر

سئو وب سایت با تگ عنوان (title) 

این تگ یکی لز اصلی ترین تگ های سئو وب سایت می باشد . دیده اید زمانی که یک وب سایت حدید باز می کنید بر روی آن زبانه متن های نوشته شده است که کاربر را متوجه آن می کند موضوع این وب سایت چیست هنگامی که در گوگل ، یاهو و یا بینگ کلمه ای را جستجو می کنیم صفحاتی که در جستجو به ما نمایش داده می شود در خط اول یک اطلاعات مختصر از وب سایت برای ما نمایش داده می شود که به صورت بلد به نمایش در آمده است این قسمت درون تگ تاتل تایپ شده است .

که در بیشتر اوقات برنامه نویسان طراحی وب سایت نام آن برند و یا نام شرکت را در این تگ تایپ می کنند و در صورتی که نام شرکت یا آن برند نامه خاصی انتخاب شده باشد که هیچ وب سایتی از آن نام استفاده نکرده باشد بعد معرفی وب سایت در موتور های جستجو یک ماه زمان خواهد برد که نام آن شرکت یا برند در صفحات اول موتور های جستجو به نمایش در آورده شود.

نکته مهم در مورد این تگ این است که درون این تگ باید یک جمله سه سیلابه قرار بگیرد و اگز بیشتر باشد از نظر سئو ایراد محسوب می شود و در موتور های جستجو برای طراحی وب سایت های ایستا ایراد محسوب می شود.

سئو وب سایت با تگ  (meta description)

در این تگ باید اطلاعات کلی و کلماتی که می خواهید که بر روی سئو آن کلمات کار کنید باید وارد شود جایگاه این تگ بعد از تک title قرار دارد و این دو تگ در بالای تگ HEAD قرار می گیرند تعداد کلماتی که در این تگ می تئانید استفاده کنید 300 کلمه می باشد فقط باید با دقت این کلمات را استفاده کنید و از این کلمات در قسمت BODY یا یدنه کد های HTML استفاده کنید .

فقط دقت کنید در طراحی وب سایت به صورت استاتیک شما برای هر صفحه به صورت مجزا می توانید این تگ ها را استفاده کنید یک خلاصه از محتوای صفحه وب را ارائه می‌دهد و باید شامل کلمات کلیدی مرتبط و جذاب باشد. این تگ نیز برای افزایش نرخ کلیک و بهبود تجربه کاربری مفید است.

اطلاعاتی که در این تگ استفاده می شود در هنگام جستجو در مرورگرها در قسمت پایی title که در قسمت قبل توضیح داده شد ه است قرار می گیرد و کاربر را تحریک می کند تا به وب سایت مورد نظر لاگین نماید

سئو وب سایت با تگ (meta robots)

از این تگ برای اینکه موتور های جستجو صفحات خاصی نخواهد ایندکس کند استفاده می شود که قالبا صفحات تماس با ما و ارتباط با ما را در بر می گیرد این تگ میتواتند سایت شما را از نظر موتور های جستجو متمایز تر کند زیرا به موتورهای جستجو می گوید به تعداد صفحات زیاد دقت نکند و بیشتر به مطالب وب سایت ایندکس انجام بدهد این امر باعث می شود که وب سایت شما رتبه بهتری نسبت به سایت هایی که فقط صفحات زیاد تولید می کنند رتبه بندی شود.

نمونه دستوری این تگ به صورت زیر می باشد

<meta name=”robots” content=”noindex, nofollow” />

که این دستور به موتور های جستجو می گوید این صفحه را ایندکس نکند و نمونه دیگر نوشتن این دستور به صورت زیر می باشد

<link rel="canonical" href="https://websima.com/تگ-های-html/" /> 

این دستور به موتور های جستجو می گوید این صفحه صفحه اصلی است و سایر صفحاتی که مشابهت با این صفحه دارند را نادیده بگیر این تگ ها برخی از تگ های مهمی می باشد که در طراحی وب سایت در قسمت هدر قرار می گیرد.

تگ هایی که در طراحی وب سایت در قسمت body قرار می گیرد.

این تگ ها در بدنه یک وب سایت HTML قرار می گیرد که توسط بازدید کننده به نمایش در می آید . شما می توانید برای سئو وب سایت از این تگ های HTML استفاده کنید و طراحی وب سایت خود را زیباتر نموده و بر روی رتبه بندی سایت خود تاثیر مثبت بگذارید

سئو وب سایت تگ‌های هدینگ (heading) h1 تا H6

این تگ ها اندازه فونت وب سایت شما را نشخص می کند فقط باید در نظر بگیرد منحث اصلی در طراحی وب سایت شما باید از تگ H1 فقط یک بار استفاده کنید و دیگر از آن استفاده نکنید برخی اوقات بعضی از برنامه نویسان طراحی وب سایت از این تک زیاد استفاده می کنند که باعث می شود موتور های جستجو این عمل برنامه نویس را به منزله فریب دادن موتور جستجو در نظر گرفته و وب سایت شما را کمتر ایندکس کنند و این باعث پایین آمدن رتبه سایت شما در موتورهای جستجو می شود.

سئو وب سایت با تگ (H2 , H3)

از این تگ ها برای جدا گردن بندها از هم دیگر استفاده کنید فقط توجه داشته باشید کلمه کلیدی را اگر با این تگ های بسیار استفاده کنید در ابتدا در سئو به خوبی نمایش داده می شود فقط اگر در طراحی وب سایت این کار درمقاله های ایجاد شده زیاد استفاده کنید باعث می شود موتور های جستجو وب سایت شما را اون یا به صورت پنالتی برای مدتی ایندکس نکند و این کار باعث می شود رتبه وب سایت شما پایین بیاید .

اگر می خواهید در مقاله کلمه کلیدی را بلد کنید و بسیار استفاده کنید بهتر است از تگ H4 استفاده نمایید.

سئو وب سایت با تگ img گزینه Alt)

یکی از مهمترین تگ هایی که موتور های جستجو به سایت شما توجه بییشتری می کند استفاده از گزینه Alt تگ img می باشد که در صورت لود نشده عکسها در وب سایت شما گزینه Alt که برای عکس تعریف کرده اید نمایش داده می شود .

سئو طراحی وب سایت

سعی کنید از پاراگراف های بلند در متن های مقاله های ایجاد شده در دب سایت استفاده نکید یا به وسیله نقطه پاراگراف های بلند را به چند پاراگراف کوچک تبدیل کنید برای این کار مب توانید از تگ p در زبان برنامه نویسی HTML استفاده نید و یا از تگ BR که همان کار را برای شما انجام می دهد.

سئو وب سایت آشنایی با تگ A در زبان HTML

از این تگ برای پیوند دادن صفحات داخلی و خارجی استفاده می شود اگر از تگ A به درستی استفاده کنید می توانید رتبه سایت خود را بالاتر ببرید برای دیدن کار کردن با این تگ می توانید به سایت نمودار آسمانی مراجعه بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *